PRAWO NEWS

Aplikacja mobilna z informacjami o najnowszych zmianach w polskim prawie. Krótko, konkretnie i w zrozumiałym języku. Pobierz na swoje urządzenie.

Prawo News – tutaj przeczytasz najnowsze wiadomości na tematy prawne, ze szczególnym uwzględnieniem dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z koronawirusem. Informacje pisane są przystępnym językiem, bez prawniczego żargonu.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub menadżerem, który potrzebuje krótkich i konkretnych informacji na temat zmian w polskim prawie, aplikacja Prawo News jest dla Ciebie.

Treści dostarczają eksperci z kancelarii prawnej SWS Strykowski Wachowiak.

News

Nowelizacja KPA weszła w życie

Nowelizacja KPA weszła w życie

Ustawą z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. poz. 1491) znowelizowano art. 156 §2 KPA i tym samym obecnie uniemożliwiono podważanie decyzji administracyjnych jeżeli od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji...

czytaj dalej
Refundacja kosztów pracy zdalnej bez składek ZUS

Refundacja kosztów pracy zdalnej bez składek ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku w interpretacji indywidualnej, decyzja nr 282 (sygn. DI/100000/43/288/2021), wskazał, iż zwrot kosztów poniesionych przez pracownika w związku z wykonywaniem pracy w trybie zdalnym nie stanowi podstawy wymiaru składek...

czytaj dalej

Pobierz darmową aplikację