PRAWO NEWS

Aplikacja mobilna z informacjami o najnowszych zmianach w polskim prawie. Krótko, konkretnie i w zrozumiałym języku. Pobierz na swoje urządzenie.

Prawo News – tutaj przeczytasz najnowsze wiadomości na tematy prawne, ze szczególnym uwzględnieniem dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z koronawirusem. Informacje pisane są przystępnym językiem, bez prawniczego żargonu.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub menadżerem, który potrzebuje krótkich i konkretnych informacji na temat zmian w polskim prawie, aplikacja Prawo News jest dla Ciebie.

Treści dostarczają eksperci z kancelarii prawnej SWS Strykowski Wachowiak.

News

Podpisywanie sprawozdań finansowych według nowych zasad

Podpisywanie sprawozdań finansowych według nowych zasad

Dnia 1 stycznia 2022 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o rachunkowości, która wprowadza nowe zasady podpisywania dokumentów finansowych, które mają ułatwić procedurę zatwierdzania sprawozdań finansowych.   Dotychczas podpisy pod sprawozdaniami finansowymi...

czytaj dalej
Modyfikacja instytucji wyzysku

Modyfikacja instytucji wyzysku

Art. 388 k.c. reguluje instytucje tzw. wyzysku – sytuacje, gdy jedna ze stron umowy, wykorzystując określone niekorzystne położenie drugiej strony, zastrzega dla siebie świadczenie rażąco przewyższające świadczenie własne. Ustawą z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie...

czytaj dalej

Pobierz darmową aplikację