Kancelaria SWS świadczyła usługi prawne na rzecz jednej z miejskich spółek w Chodzieży w związku z prowadzonym postępowaniem publicznym pn. „Dostawa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego 4 szt. autobusów spalinowych wraz z dodatkowym wyposażeniem usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego oraz usługami szkolenia ”.

Zamawiający – spółka Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. przy aktywnym wsparciu radców prawnych naszej Kancelarii rozpisała i przeprowadziła przetarg, a następnie dokonała wyboru zwycięskiej oferty, złożonej przez spółkę Solaris Bus & Coach S.A., z którą w dniu 10 maja br. zawarta została umowa w sprawie zamówienia publicznego. Wartość zamówienia, które współfinansowane jest ze środków UE, wyniosła 6 389 604 PLN brutto / 5 194 800 PLN netto.

W wyniku przetargu, obsługiwana spółka nabyła 4 autobusy  z silnikami diesla EURO 6 (Urbino 8,9LE) oraz 1 elektrobus Urbino 8,9LE electric. Pojazdy spalinowe mają pojawić się na ulicach Chodzieży już jesienią, a autobus elektryczny – w pierwszych tygodniach kolejnego roku.

Ze strony Kancelarii SWS czynności na rzecz Zamawiającego świadczyły: mec. Anna Romejko – Borkowska oraz mec. Karolina Jarońska.