W dniach 11-13 maja 2017 roku, piętnastu prawników z dziesięciu kancelarii prawnych stowarzyszonych w LEI, wzięło udział w konferencji „European Regional Conference”, która miała miejsce w siedzibie jednego z członków LEI – włoskiej Kancelarii Prawnej Galgano w Bolonii.

Podczas wydarzenia, Kancelarię SWS reprezentowała radca prawny Ewa Potyralska, która wygłosiła przemówienie na temat reprywatyzacji w prawie polskim.

Konferencja, organizowana przez kancelarie prawne Hewitsons LLP i Lindsays, była przeznaczona głownie dla prawników specjalizujących się w obsłudze prawnej osób fizycznych.

Każdy z przedstawicieli kancelarii prawnych, którzy brali udział w konferencji, prezentowali swoje zdolności do bycia „zaufanym doradcą”, w sytuacji kiedy klient jednej z kancelarii należącej do stowarzyszenia LEI będzie potrzebował porady prawnej w innym kraju. Prawnicy głównie skupili się na sytuacji, w której klient podlega pod jurysdykcję jednego państwa, posiada majątek w innym państwie, a w przypadku śmierci pozostawia członków rodziny z dylematem – jak poradzić sobie z majątkiem podlegającym różnym systemom podatkowym.

Dodatkowo, podczas konferencji omówiono kwestie podatkowe, prawne i praktyczne łączące się ze sprzedażą przez klientów nieruchomość w krajach podlegających innym jurysdykcjom.

Więcej informacji dostępnych na http://www.lawexchange.org/